materiály

Momentálně vám nabízíme nejvíce biobavlnu, len a bambus a to z dnes již obecně známých důvodů:

Při pěstování biobavlny se na stejné části půdy jednotlivé plodiny v čase obměňují stejně, jako to dělají většinou menší, ti uvědomělí zemědělci u nás. Půda se tak nevyčerpává, ale přirozeně regeneruje a má stále dostatek živin. K boji se škůdci, kteří bavlníky během růstu ve výrazné míře ohrožují se vysazují rostliny, které působí jako jejich přirození odpuzovači, v případě potřeby se rostliny během růstu hnojí přírodními hnojivy. Do zeminy se tak s vodou nedostávají žádné chemikálie. Sběr bavlníkových květů se provádí ručně, při dalším zpracování se využívají přírodní oleje, bylinné, minerální nebo  šetrné syntetické barvy. Používání přírodních látek během celého procesu je důležité také z hlediska lidské síly, neboť vliv chemikálií na zdraví pracovníků je vysoký a destrukční. Biofarmáři nemají závažné kožní ani jiné zdravotní problémy, často nevratné, způsobené manipulací s chemikáliemi jako dělníci pracující na polích s konvenčně pěstovanou bavlnou.

Bambus je na rozdíl od bavlny velmi nenáročná a velmi rychle rostoucí rostlina, pěstovat ji lze bez problémů naprosto ekologicky. Následně se výhonky bambusu zpracovávají na bambusovou viskózu, vlákno pak vzniká protlačováním tenkými tryskami. Bambusová metráž je měkká a splývavá a má vysokou savost. Často se používá v kombinaci s biobavlnou.

Len je, podobně jako bambus, možné vypěstovat bez chemických zásahů a to i v chladnějších podhorských oblastech. Lněná metráž je přirozeně antibakteriální a hypoalergenní, výborně vede teplo a má vysokou pevnost, díky čemuž se hodí nejen na oděvy, ale také na bytové dekorace.

Kromě metráže nabízím i šití na zakázku.